Co można robić nudząc się?

28 maja 2020

Dzisiaj proponuję zapoznanie się z wierszykiem Co można robić nudząc się? Rodzic czyta wiersz (dziecko powtarza słowa napisane kursywą, jeśli się da to również pokazuje lub rysuje w powietrzu np. kwadraty). Na pewno na nudę dobra jest piosenka, a dzisiaj mamy wesołą piosenkę z podskokami. Zapraszam do zabawy.

Co można robić nudząc się?

 • Co można robić nudząc się?
 • hmm…
 • Można na przykład ziewać.
 • Aaa
 • Albo cichutko śpiewać
 • lalala
 • Szurać nogami po podłodze.
 • szur,szur,szur
 • Leciutko klepać się po nodze
 • klep,klep,klep
 • Albo podrapać się po uchu
 • drap,drap,drap
 • Czy też pogłaskać się po brzuchu
 • o tak!
 • Można też kichać jak z armaty
 • a psik!
 • Rysować w powietrzu kwadraty
 • raz,dwa,trzy
 • Bądź puknąć się palcem w czoło
 • puk,puk,puk
 • I w powietrzu zrobić koło
 • o,tak!
 • Lub – jeśli tylko wypada
 • no,no
 • Połaskotać sąsiada
 • gili,gili
 • I co? I z pewnością od tej chwili nie będziemy się nudzili!

Inne artykuły z tej kategorii:

Dla mamusi i tatusia.

Dla mamusi i tatusia.

Droga Mamo!Dziękuję za każdy spędzonywspólnie z Tobą dzień,za pokazywanie mi świata,za uczenie bycia odważnym,wolnym i otwartym na innych.Kocham Cię za wszystkoi na zawsze!

czytaj dalej
INFORMACJA!!!

INFORMACJA!!!

INFORMACJA !!! DNIA 03.06.22 ( piątek) O GODZINIE 16:00 „ZUCHY”  ( STARSZACY) ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE ( w zakończeniu uczestniczy cała grupa). POŻEGNANIE STARSZAKÓW BEZ POCZĘSTUNKU. ( Wkrótce spotkamy się wszyscy na pikniku przedszkolnym) Pozdrawiam Kinga...

czytaj dalej
Dzień wirusoochrony w grupie Zuchów

Dzień wirusoochrony w grupie Zuchów

Dnia 11.03.2022 odbyły się zajęcia z wirusoochrony. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych, praktycznych, teoretycznych i plastycznych. Dzieci układają puzzle z pociętego obrazka O to chyba wirus Globalnie odczytujemy wyraz będący rozwiązaniem zagadki...

czytaj dalej
Skip to content