Bawimy się z babcią i dziadkiem.

sty 18, 2022

Dzień dobry, dzisiaj proponuję opowieść ruchową „Robimy ciasto dla babci”

Stajemy twarzą do dziecka, aby mogło naśladować nasze ruchy i zaczynamy opowiadać, jednocześnie wykonując ruchy.

Zrobimy teraz pyszne ciasto specjalnie dla naszej babci. Na początek przygotujemy potrzebne składniki. Z górnej półki weźmiemy dużą miskę, z szuflady łyżkę. Otwieramy lodówkę i wkładamy do miseczki 4 jajka, wbijamy je do dużej miski, dodajemy szczyptę soli. Wsypujemy cukier i wrzucamy jedną kostkę masła. Teraz dokładnie wszystko mieszamy. Następnie do ciasta dodajemy 3 szklanki maki oraz dwie łyżeczki proszku do pieczenia i mieszamy bardzo dokładnie. Na koniec dodajemy 2 łyżki kakao i jeszcze dokładnie mieszamy. Teraz wylewamy ciasto do blachy i mama wkłada je do piekarnika. Czekamy aż się upiecze i mama wyjmie je z blaszki. Upieczone ciasto smakowicie pachnie. Teraz trzeba je pokroić na kawałki. Aj! Uważaj, jest gorące! Odczekamy chwilkę i kroimy. Kawałki układamy na talerzyku zanosimy pyszne ciasto naszej kochanej babci. Smacznego babciu!

Życzę udanej zabawy.