Bardzo Głodna Gąsienica – słowniczek

maj 6, 2020

Bardzo Głodna Gąsienica

Słownictwo: moon (księżyc), sun (słońce), egg (jajko), leaf (liść), , caterpillar (gąsienica), apple (jabłko), pear (gruszka), plum (śliwka), strawberry (truskawka), orange (pomarańcza), ice cream (lód), watermelon (arbuz), sausage (kiełbaska), salami (salami), pickle (ogórek konserwowy), cheese (ser), cherry pie (placek z wiśniami), chocolate cake (ciasto czekoladowe), lollipop (lizak), cupcake (babeczka z kremem), cocoon (kokon), butterfly (motyl)

tiny (malutki), big (duży), fat (gruby), hungry (głodny), slice (kawałek, plasterek)

półksiężyc i gwiazdy
MOON
słońce
SUN
jajko
EGG
zielony liść
LEAF
gąsienica
CATERPILLAR
jabłko
APPLE
gruszka
PEAR
śliwka
PLUM
truskawka
STRAWBERRY
pomarańcza
ORANGE
arbuz
WATERMELON
kawałek toru czekoladowego
CHOCOLATE CAKE
kawałek żółtego sera
CHEESE
lód w wafelku
ICE CREAM
kiełbasa na talerzu
SAUSAGE
lizak
LOLLIPOP
placek z wiśniami
CHERRY PIE
babeczka z kremem
CUPCAKE
salami
SALAMI
ogórek konserwowy
PICKLE
kokon
COCOON
różowy motyl
BUTTERFLY

Obrazki: clker.com

Audio: ttsmp3.com