Balonowy bejsbol

dzieci z balonami

15 kwietnia 2020

Balony są idealnymi zabawkami, ponieważ przyciągają uwagę, są lekkie i łatwo się nimi bawić. Tym razem posłużą do gry w bejsbol. Balon porusza się na tyle wolno, że nawet początkujące dzieci z łatwością w niego trafiają. Poprzez tą zabawę dziecko uczy się koordynacji ruchów oraz wyczucia czasu, czyli umiejętności potrzebnych do uderzenia w balon. Widzi rezultat swojego działania i może modyfikować ruch, by osiągnąć zamierzony cel.

Co przygotować?

Strony z gazet, taśma klejąca, balony. Ze zwiniętych gazet zrób kije bejsbolowe, owijając je taśmą. Im więcej stron, tym grubszy kij.

Jak się bawić?

Przed rozpoczęciem zabawy zademonstruj dziecku, jak należy kijem uderzyć w balon.

Dorosły rzuca balon w stronę dziecka trzymającego kij. Zachęć dziecko, by spróbowało uderzyć w balon. Jeśli nie potrafi możesz mu pomóc, stań za nim i poprowadź jego rączkę. Po uderzeniu balonu próbujemy go złapać. Zabawa jest bardziej fascynująca, jeśli bierze w niej udział więcej osób (rodzeństwo, rodzice).

Modyfikacje

>Niektórym dzieciom trudniej jest podążać za balonem, żeby go złapać. Aby ułatwić im koncentrację, używaj wskazówek słownych.

>Dziecko, które ma trudności z wyczuciem czasu i koordynacją wzrokowo – ruchową, będzie potrzebowało podpowiedzi fizycznej, czyli prowadzenia przez dorosłego techniką „dłoń na dłoni”

Miłego spędzenia czasu podczas zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content