Balon na ręczniku

17 marca 2020

Dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego uwielbiają wszelkiego typu aktywność ruchową. Sposobem na nudę i miłe spędzenie czasu z rodzicami może być wspólna zabawa. Dziś zachęcam do zabawy z balonem lub piłką plażową.

Do zabawy należy przygotować nadmuchany balon lub piłkę plażową i ręcznik (może być pielucha flanelowa, kocyk, poszewka).

Jak się bawić?

Stajemy naprzeciw siebie, trzymając między sobą rozciągnięty ręcznik. Umieszczamy na nim balon i delikatnie kołyszemy, liczymy do 5, na „pięć” wyrzucamy balon do góry.

Do zabawy możemy wprowadzić małą zmianę;

> do balonu wrzucamy groszek (dodatkowa stymulacja słuchowa)

>poruszamy się do przodu, do tyłu, w bok i zatrzymujemy na umówiony sygnał

Jeśli zabawa jest dla dziecka trudna, prosimy drugą osobę dorosłą (rodzica), która stanie za dzieckiem i mu pomoże.

Życzymy udanej zabawy oraz przyjemnego spędzenia czasu.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content