Badam, odkrywam, eksploruję

kwi 11, 2021

Drodzy Rodzice , proszę o swobodną rozmowę z dzieckiem: Ile mamy rąk? Ile mamy palców u jednej ręki, czy w drugiej ręce jest tyle samo? (proszę, aby dzieci złożyły ze sobą palce i porównały, czy w każdej rączce mają po pięć palców, wspólnie liczymy).

  1. „Co potrafią moje ręce?”– zabawa słuchowo-ruchowa

Wykonujemy polecenia: -klaszczesz szybko –klaszczesz wolno, -uderzasz w podłogę otwartą dłonią szybko / wolno -zaciskasz pięść, -stukasz palcami o podłogę, -dłonie mogą się wzajemnie pogłaskać.

2.„Mam pięć paluszków” –nauka rymowanki z pokazywaniem

Mam pięć paluszków u ręki lewej i pięć paluszków u ręki prawej. Pięć to niedużo, ale wystarczy do każdej pracy i do zabawy. Kciuk, wskazujący, potem środkowy, po nim serdeczny, na końcu mały. Pierwszy i drugi, trzeci i czwarty, na końcu piąty –trochę nieśmiały.

3. „Moja ręka” –kolorowanie odrysowanej ręki

Na białej kartce odrysowujemy dziecku jedną rączkę. Proszę, aby dziecko policzyło swoje paluszki i każdy z nich pokolorowało na inny kolor.

Skip to content