Alpakoterapia

maj 19, 2023

Pogodna aura za oknem sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Korzystając ze sprzyjającej pogody, dzieci mają możliwość na spotkanie terapeutyczne z alpakami – sympatycznymi zwierzętami o miękkim futerku, które wywołują uśmiech, pozwalają się zrelaksować i dostarczają wytchnienia. Alpakoterapia, czyli terapia z alpakami jest dziedziną zooterapii. Polega ona na współpracy terapeuty i pacjenta z alpakami. Zwierzęta te, w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej, a także poprawę samopoczucia pacjenta. Kontakt z alpakami ma szczególnie pozytywny wpływ na dzieci.  Poprzez zabawy, głaskanie i karmienie dzieci otwierają się, relaksują i chętniej wykonują ćwiczenia. Dotyk tych miłych zwierząt ma ogromny wpływ na emocje: uspokaja, zmniejsza poziom lęku i stresu. Dziecko, opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą istotę.