Zanieczyszczenia wody – zabawy badawcze.

30 kwietnia 2020

Pamiętacie, nie tak dawno wykonywaliśmy doświadczenie z wodą i wyciągnęliśmy wniosek, że niektóre płyny mieszają się z wodą, inne nie. Niektóre płyny pływają na powierzchni wody, pozostawiają plamy na wodzie. Inne zmieniają jej kolor lub zapach.

Dziś wykonamy doświadczenie też z wodą , ale tym razem spróbujemy wodę oczyścić

Rodzic tłumaczy dziecku, że woda z rzek, żeby nadawała się do picia musi być oczyszczona w specjalnych oczyszczalniach.   

Do szklanki wkładamy filtr do kawy (może być chusteczka higieniczna). wsypujemy do niego piasek, a na to kładziemy watę. Dziecko wlewa herbatę z fusami i obserwuje przebieg doświadczenia. 

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content