Zakładamy hodowlę roślin

31 marca 2020

Moja aksamitka

Aksamitka czyli Aksamitny Imerytyński Szafran – KreAtornia Dobrych ...

Co wyrośnie? (1) – zabawa badawcza – zapoznanie z czynnikami niezbędnymi do wzrostu rośliny; kształtowanie nawyku systematycznego dbania o rośliny

Przygotowujemy dwa pojemniki (tacki, talerzyki) do hodowli i obserwacji. na jednym talerzu na wacie wysypujemy nasiona rzeżuchy i systematycznie podlewamy. na drugim talerzu na wacie wysypujemy nasiona rzeżuchy i nie podlewamy. Obserwacja jest rozciągnięta w czasie i uczy cierpliwości. Dzieci zaobserwują zmiany i wnioskują, że roślina potrzebuje wody do rozwoju i o rośliny trzeba systematycznie dbać, podlewać je .

Moja aksamitka – założenie indywidualnych hodowli – kształtowanie nawyku dbania o rośliny.

Każde dziecko otrzymuje jednorazowy, plastikowy kubeczek z ziemią, do którego wysiewa nasiona aksamitki i wkłada wizytówkę . Po założeniu hodowli dzieci będą podlewały i obserwowały swoje roślinki .

Szanowni Rodzice, jeżeli nie macie nasion aksamitki można użyć innych. Proszę , aby dziecko miało przynajmniej jedną roślinkę. Zachęcam do przesyłania zdjęć z Waszych hodowli na mojego e-maila: beata.kusinska@interia.pl

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Inne artykuły z tej kategorii:

Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content