ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE

3 czerwca 2020

W ramach zajęć tego tygodnia proponuje zabawę w kamienne wzory.

Będą potrzebne:

– czyste kartki

– kredki/mazaki do wyznaczenia na kartce np. labiryntu/literek itp.

-dużo małych kamyczków

Rodzic na czystej kartce rysuje labirynt/duże literki/misia/samochód itp., a zadaniem dziecka będzie za pomocą nazbieranych wcześniej małych kamyczków – poukładanie ich wg wzoru narysowanego przez rodzica na kartce.

Zabawa ta ma na celu ćwiczenie koncentracji uwagi, twórczości oraz wyciszenia.

Dla chętnych dodatkowo proponuję zrobienie własnej grzechotki dla dziecka z wykorzystaniem nazbieranych kamieni. Kamyczki można wsypać do pustej, plastikowej butelki, a następnie ozdobić ją wg własnego pomysłu samoprzylepnym kolorowym papierem. Zamiast kamyczków można użyć ryżu/fasoli itp.

Życzę udanej zabawy😊

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content