Zagadkowe rybki

16 czerwca 2020

Dzisiejsza zabawa pomaga dziecku ćwiczyć koordynację, skupienie uwagi i precyzję wykonywanych ruchów. Dziecko uczy się, obserwując zachowanie drugiej osoby, słuchając jej odpowiedzi – taka forma uczenia jest ważnym krokiem w rozwoju.

Co przygotować?

Wędkę z magnesem na końcu (najlepiej z dużym magnesem na krótkim sznurku), obrazki, do których przyczepiamy spinacze biurowe. Dobrze jest przygotować wieczko pudełka lub dywanik, które będą wskazywały, gdzie jest obszar łowiska.

Jak zrobić wędkę? Do sznurka przyklejamy klejem na gorąco magnes, następnie sznurek na krótkim patyku (długość 25 – 30 cm).

Jak się bawić?

Łowimy „rybki” – poruszamy wędką w taki sposób, aby sznurek z magnesem trafił na obrazek bez pomocy drugiej ręki. Podnosimy do góry i odczepiamy kartę, nazywając to, co znajduje się na obrazku. Łowimy na zmianę – raz dorosły,raz dziecko.

Mała zmiana

>Obok łowiska umieszczamy takie same obrazki – po wyłowieniu dziecko dopasowuje karteczki do pary

>Na kartonikach zamiast obrazków mogą znajdować się zagadki słowne lub zadania do wykonania (np „Stań na jednej nodze”)

Ważne jest nauczenie dziecka, że można radośnie i spokojnie akceptować trudniejsze zadania. Nie zawsze wszystko szybko się udaje, ale warto próbować. Wykorzystaj obrazki atrakcyjne dla dziecka, możesz też w formie zabawy utrwalać aktualnie ćwiczone słownictwo.

Miłej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content