Zabawy z Mamą

kwiaty i trawa rysunek kredkami świecowymi

19 maja 2020

Hej kochane Dzieci, witam wszystkich!

Dzisiaj zapraszam do zabawy z waszą Mamusią. Na początek zapraszam do wysłuchania wiersza K. Sąsiadka pt. „Przywitanie” .

„Przywitanie”

Mamo, mamo!

Co, co, co?

Jadą goście!

Ale kto?

Dzień dobry!

Dzień dobry!

Cmok, cmok, cmok!

Przywitajcie się z mamą słodkim buziakiem a potem wysłuchajcie piosenki i pokolorujcie kwiaty na łące!

kolorowanka łąka

A teraz zapraszam do zabawy ! Przygotujcie pudełko z otworami. Przez otwory dziecko dziecko może włożyć obie ręce. Do pudełka mama wkłada: piłkę, lalę, kredkę, autko, klocek, itd. Dziecko rozpoznaje poprzez dotyk jedną rzecz i podaje jej nazwę. Po wyjęciu przedmiotu i sprawdzeniu, czy dobrze odgadło określa, co można robić przy użyciu tej rzeczy z mamą, np. bawić się piłką – rzucać, odbijać; bawić się lalką – karmić, ubierać; rysować kredkami – kwiaty, domek; oglądać obrazki, słuchać jak mama czyta; budować z klocków – zamki, domy. Życzę przyjemnej zabawy! Do zobaczenia jutra!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content