ZABAWY TERAPEUTYCZNE

15 kwietnia 2020

Dzie艅 dobry馃槉

W tym tygodniu proponuj臋 prost膮 zabaw臋, kt贸ra stymuluje rozw贸j dziecka, analiz臋 i syntez臋 wzrokow膮 oraz uczy planowania i odtwarzania. Zabawa ta jest zar贸wno dla najm艂odszych jak r贸wnie偶 starszych dzieci, bo w 艂atwy spos贸b mo偶na modyfikowa膰 stopie艅 trudno艣ci.

Do zabawy wystarczy kartka przedzielona na p贸艂 oraz r贸偶ne przedmioty, kt贸re macie Pa艅stwo w domu w parach – po 2 takie same przedmioty typu klocki, sztu膰ce, kubki itp. Zabawa polega na uk艂adaniu przedmiot贸w wzd艂u偶 osi symetrii lub inaczej w odbiciu lustrzanym po jednej stronie kartki. Warto dziecku przy okazji takiej zabawy pokaza膰 jak u艂o偶one przedmioty wygl膮daj膮 w lustrzanym odbiciu. Dla m艂odszych dzieci uk艂adamy pocz膮tkowo po 3-4 przedmioty i odtwarzamy ten sam wz贸r z drugiej strony. Starszym dzieciom stopniowo zwi臋kszmy liczb臋 przedmiot贸w, lub wykorzystujemy do zabawy kolorowe figury geometryczne.

Dodatkowo dla ch臋tnych proponuj臋 r贸wnie偶 zabaw臋 odrysowania cieni. Przy pomocy lampki czy s艂o艅ca mo偶na stworzy膰 cie艅 z przedmiot贸w(zabawek) a wtedy dziecko odrysowuje ten cie艅 na kartce papieru. 聽Warto zobaczy膰, czy wyjdzie dok艂adnie tak jak orygina艂 馃槉

呕ycz臋 udanej zabawy:)

Inne artyku艂y z tej kategorii: