ZABAWY TERAPEUTYCZNE

Szanowni Państwo,

Kontynuując cykl zabaw domowych, w tym tygodniu proponuję zabawę „poszukiwania skarbów”.

Będą potrzebne:

– guziki 6 – 20 sztuk (w zależności od możliwości dziecka) w różnych kolorach, różnej wielkości

– patyk/ kij – jako wykrywacz

-kartka papieru, na której powstanie obraz z poukładanych guzików

Poszukiwaczem jest Państwa dziecko, które ma za zadanie odnaleźć ukryte przez rodzica np. w tym przypadku guziki. Za pomocą kija/patyka dotykającego podłogi będzie chodził po pokoju/mieszkaniu/podwórku i odnajdywał skarby. Zadaniem rodzica jest nakierowanie dziecka do celu dostosowując możliwości rozwojowe np. idź prosto-skręć w prawo…; ciepło-zimno itp. Po odnalezieniu wszystkich skarbów – dziecko samodzielnie lub wraz z rodzicem próbuje policzyć ile ich odnalazł. Następnie segreguje guziki wg koloru, wielkości, kształtu oraz ciężkości. Na zakończenie zabawy proponuję stworzenie(poukładanie) z guzików na czystej kartce własny, indywidualny obraz.

Życzę udanej zabawy 🙂

Inne artykuły z tej kategorii:

EKO KRAINA 2020: CZAS NA LAS!

EKO KRAINA 2020: CZAS NA LAS!

Ochrona przyrody jest tematem aktualnym i nabierającym coraz większego znaczenia dla całego świata. TCK od lat zwraca uwagę na znaczenie ekologii w życiu człowieka. W tym roku działania TCK skupione są na tematyce lasów. I my ZUCHY chcemy dołączyć do EKO KRAINY. W...

czytaj dalej
Skip to content