ZABAWY TERAPEUTYCZNE

Szanowni Państwo,

Kontynuując cykl zabaw domowych, w tym tygodniu proponuję zabawę „poszukiwania skarbów”.

Będą potrzebne:

– guziki 6 – 20 sztuk (w zależności od możliwości dziecka) w różnych kolorach, różnej wielkości

– patyk/ kij – jako wykrywacz

-kartka papieru, na której powstanie obraz z poukładanych guzików

Poszukiwaczem jest Państwa dziecko, które ma za zadanie odnaleźć ukryte przez rodzica np. w tym przypadku guziki. Za pomocą kija/patyka dotykającego podłogi będzie chodził po pokoju/mieszkaniu/podwórku i odnajdywał skarby. Zadaniem rodzica jest nakierowanie dziecka do celu dostosowując możliwości rozwojowe np. idź prosto-skręć w prawo…; ciepło-zimno itp. Po odnalezieniu wszystkich skarbów – dziecko samodzielnie lub wraz z rodzicem próbuje policzyć ile ich odnalazł. Następnie segreguje guziki wg koloru, wielkości, kształtu oraz ciężkości. Na zakończenie zabawy proponuję stworzenie(poukładanie) z guzików na czystej kartce własny, indywidualny obraz.

Życzę udanej zabawy 🙂

Inne artykuły z tej kategorii:

Barbórka

Barbórka

Informacja dla Rodziców Drodzy Rodzice, w dniu 04.12.2020 r. Pszczółki będą świętować Dzień Górnika tzn. Barbórkę. Bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolory: czarny oraz brązowy. Dodatkowo bardzo proszę o przygotowanie w dowolnym stylu czapki górnika....

czytaj dalej
Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content