Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

26 maja 2020

Witajcie, zapraszam do wspólnej gimnastyki

Zabawa „Zdobądź szarfę”

Rozkładamy szarfy na podłodze. Dzieci przemieszczają się na czworakach pomiędzy szarfami. na hasło: „zdobądź szarfę” chwytają najbliższą szarfę i wstając podnoszą ją do góry, następnie odkładają z powrotem na podłogę i rodzic podaje sposób poruszania się np.:

kraby tyłem, podskakując obunóż, skacząc na jednej nodze, kraby przodem.

Zabawa „Wiewiórki do dziupli”

Szarfy pozostają na podłodze to będą dziuple. Dzieci przemieszczają się pomiędzy szarfami międzyczasie rodzic zabiera kilka szarf i podaje hasło „wiewiórki do dziupli”, wtedy dzieci zajmują najbliższą szarfę przyjmując pozycję przysiad podparty. Dzieci, które nie znalazły dziupli wykonują 5 przysiadów. Zabawę powtarzamy kilka razy za każdy razem zabieramy po jednej szarfie.

Ćwiczenie oddechowe: Dzieci w postawie rozkrok obunóż. Wdech z jednoczesnym wznosem ramion bokiem w górę,Wydech z jednoczesnym opustem ramion bokiem w dół.

Spacer z rodzicami – opowieść ruchowa

Rodzic ruchem ilustruje czynności, o których opowiada. Dzieci odtwarzają ruch rodzica. Początkowo dzieci stoją w półkolu. Jest miesiąc maj i świeci słońce (ręce uniesione ku górze, palce rąk rozpostarte). Trzymamy mamę i tatę za ręce i idziemy na spacer (dzieci trzymają się za ręce i spacerują w sali) .Idziemy parkową alejką, gdzie rosną wysokie drzewa (wspięcie na palce, ręce uniesione w górę). Słyszymy szum fontanny (naśladowanie głosem: szsz, szsz, szsz).Z rodzicami bawimy się w berka i biegamy dookoła fontanny (bieg po sali). Wszyscy się zmęczyli i siadają na ławce w parku (siad w półkolu, w kręgu na dywanie)

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content