Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

12 maja 2020

Witajcie wszyscy, zapraszam do wspólnych ćwiczeń

Zabawa orientacyjno – porządkowa: „Wróżki, Reksio, Czarownice, Flinstonowie”

Dzieci przemieszczają się po sali, rodzic podaje hasła:

Wróżki – dzieci biegają i machają rękami naśladując latające wróżki.

Reksio – dzieci przyjmują pozycje przysiad z ramionami uniesionymi w górę i złączonymi nad głową tworząc dach budy.

Czarownice – dzieci dobierają się w pary i chwytając się za ręce wykonują ruchy jakby mieszały w kotle. Flinstonowie – dzieci dobierają się w trójki tworząc kółeczka i biegną w miejscu.Rodzic podaje hasła w przypadkowej kolejności, osoby które nie stworzyły formacji dwójkowej i trójkowej wykonują po 3 pajacyki.

Dzieci dobierają się w pary i siadają buźkami do siebie w siadzie skrzyżnym.

– dzieci przybijają piątki na zmianę prawymi dłońmi, następnie lewymi, (po 5 razy)

– ćwiczenie jak wyżej tylko stopami,

– ćwiczenie jak wyżej tylko dzieci leżą na brzuchach twarzami do siebie i ćwiczą ramiona, ( zwrócić uwagę, żeby podczas ćwiczenia dzieci nie podpierały się na łokciach),

– w leżeniu na plecach stopami do siebie stopy oparte o stopy osoby współćwiczącej ruchy nóg jak przy jeździe rowerem.

Dzieci w siadzie rozkrocznym twarzą do siebie stopy oparte o stopy, chwyt za ręce.Jedno z dzieci odchyla się do tyłu pociągając za sobą drugie dziecko, które wykonuje skłon tułowia w przód i zmiana ról. Powtarzamy po 4 razy.Dzieci w siadzie prostym stopami do siebie stopy oparte podeszwowo, ramiona w górze. Dzieci wykonują skłon tułowia w przód z wydechem, wyprost tułowia z wdechem.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content