Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

5 maja 2020

Kochani moi, zapraszam do wspólnej gimnastyki

Zabawa orientacyjno – porządkowa:

Rodzic ma przygotowane obrazki z różnymi postaciami i dyscyplinami sportowymi. Pokazując obrazek dzieci muszą pokazać sposób poruszania (jeżeli nie ma obrazków wystarczy podać hasła) Przykłady:

baletnica (dzieci przemieszczają się na palcach ramiona w górze)

– żołnierz (dzieci maszerują jak żołnierze na defiladzie),

– staruszek (dzieci zgarbione naśladują chód starszych osób),

– piłkarz (dzieci wymachują nogami tak jakby kopały piłkę)

– tenisista (dzieci machają rękoma tak jakby chciały trafić dłonią w piłeczkę)

– sprinter (dzieci biegną w miejscu jak najszybciej),

– skoczek (dzieci podskakują w miejscu),

Dzieci w leżeniu na plecach, ramiona wyciągnięte w kierunku sufitu.

Rodzic podaje hasła: – Kapuśniaczek (ramiona zamieniają się w wycieraczki w aucie i wykonują powolne ruchy na boki)

Ulewa (ruchy ramion są szybsze)To samo ćwiczenie tylko pracują nogi. Czas trwania pojedynczego ćwiczenia około 10-15 sekund. Powtarzamy po 5 razy na nogi i 5 razy na ręce.

Dzieci w klęku podpartym. Rodzic podaje hasło: „Kurki dziobią ziaren-ka”, wtedy dzieci uginają ręce w łokciach i nosem dotykają podłogi następnie prostują ręce i czekają na hasło. Powtarzamy ćwiczenie 10 razy.

Dzieci w przysiadzie podpartym. Rodzic podaje hasło: „Skok”, wtedy dzieci prostują nogi w kolanach i wykonują podskok i wracają do pozycji przysiad podparty. Powtarzamy 10 razy.

Dzieci w marszu po obwodzie koła na hasło wdech wykonują wdech ze wznosem ramion w górę, na hasło wydech wykonują wydech i opuszczają ramiona w dół.