Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

21 kwietnia 2020

Witam dorosłych i dzieci, czy jesteście gotowi na gimnastykę zaczynamy:)

Dzieci ćwiczą na boso. Ćwiczenia z kartką papieru lub płachtą gazety (każde ćwiczenie powtarzamy 6 razy). Rodzic rozdaje po kartce papieru, dzieci zgniatają kartkę robiąc z niej kulkę.

– dzieci ustawiają się w rozsypce (ramiona w bok i robimy wiatraczki).

– dzieci przekładają kulkę z ręki do ręki z przodu,

– dzieci przekładają kulkę z ręki do ręki z tyłu,

– przekładanie kulki z ręki do ręki raz pod uniesionym prawym kolanem, raz pod lewym kolanem,

– podrzucanie kulki oburącz i chwyt oburącz,

– w siadzie rozkrocznym kulka między nogami, toczenie dłońmi kulki do przodu i przysuwanie do siebie,

– w klęku podpartym kulka między dłońmi, dzieci uginają ramiona i dotykają nosem do kulki,

– w siadzie o nogach ugiętych kulka pomiędzy stopami, przesuwanie kulki stopami prawą stopą w kierunku lewej i odwrotnie,

– chwytanie stopami kulki i unoszenie w górę, opuszczanie nóg w dół,

– ćwiczenie jak wyżej tylko kulkę upuszczamy na podłogę.

Dzieci odkładają kulki papieru do wcześniej przygotowanych pojemników.

Ćwiczenie oddechowe.Dzieci siedząc przy stolikach przedmuchują do siebie 1 warstwę lekko zgniecionej chusteczki higienicznej.

Torebkowe baloniki – ćwiczenia oddechowe.Dzieci nadmuchują foliowe torebki śniadaniowe, przedmuchują w pa-rach nawzajem do siebie.