Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

30 czerwca 2020

Witam wszystkich we wtorkowy poranek, jak zwykle zapraszam na gimnastykę

Zabawa „Berek – lisie ogonki”

Rodzic rozdaje każdemu dziecku szarfę, którą dzieci wkładają z tyłu w spodenki. na hasło start dzieci starają się zebrać jak najwięcej szarf. na hasło stop zatrzymujemy grę i liczymy, ile które dziecko ma szarf, to z największą liczbą wygrywa. Podczas trwania zabawy nie wolno wyrywać szarf z rąk. Dziecko które straci ogonek dalej uczestniczy w zabawie. Powtarzamy 3 razy.

Zabawa ze śpiewem „Stonoga”

Dzieci śpiewają piosenkę i maszerują w rzędzie:

Idzie sobie stonoga, stonoga, stonoga (dzieci maszerują głośno tupiąc) aż się trzęsie podłoga, podłoga, bęc (na hasło bęc dzieci wykonują podskok i zatrzymują się w miejscu).

Dziecko, które jest na początku wysuwa w bok prawą nogę i mówi pierwsza noga, kolejne dziecko wysuwa prawą nogę i mówi druga noga i tak do końca rzędu. Kiedy odliczanie dojdzie do końca osoba z końca biegnie na początek. Rodzic  pomaga podczas liczenia. Zabawę kończymy, kiedy zauważymy, że dzieci tracą zainteresowanie. Możemy w trakcie trwania zabawy określić sposób poruszania się stonogi np. idzie zmęczona stonoga, idzie radosna stonoga, idzie uśmiechnięta stonoga, idzie smutna stonoga, itp.

Zabawa skoczna „morze, plaża”

Rodzic wyznacza linię na ziemi. Dzieci ustawiają się twarzą do rodzica, linia jest przed ich stopami co oznacza, że stoją na plaży, na hasło morze dzieci muszą wykonać skok do przodu, na hasło plaża wykonują skok do tyłu. Rodzic podaje hasła w różnej kolejności, jeśli dziecko nie zareaguje prawidłowo robi 2 podskoki w miejscu .

Raz, dwa, trzy – zabawa ruchowa przy wyliczance:

Raz, dwa, trzy teraz kamyczkiem/muszelką będziesz Ty.Dzieci w kręgu mówią wyliczankę, a wskazane wyliczanką dziecko pokazuje dowolny ruch, który pozostałe dzieci naśladują. Zabawę powtarzamy 3-4 razy.

Zabawa ruchowa:

Wieloryb czy rybka – zabawa naśladowcza

Dzieci leżąc na brzuchu naśladują, szybkimi ruchami pływanie rybek, na hasło „wieloryby” dzieci leżąc na plecach naśladują, wolnymi ruchami pływanie wieloryba. Zabawę powtarzamy 3-4 razy.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content