ZABAWA TERAPEUTYCZNA

17 czerwca 2020

Szanowni Państwo,

W ramach zajęć tego tygodnia proponuję zabawę słuchową. Dziecko siada z zamkniętymi oczami, a zadaniem rodzica jest wykonanie kilku dźwięków po kolei. Przykładem będzie stuknięcie łyżeczką o szklankę, szelest kartki, zadzwonienie dzwoneczkiem itp. Zanim rodzic zacznie zabawę, prosi dziecko, aby powiedziało, który z usłyszanych za moment dźwięków będzie najbliżej niego. Następnie zapytamy, który z dźwięków dziecko usłyszało jako pierwszy. Czynność powtarzamy kilka razy.

Kolejnym ćwiczeniem będzie chodzenie z książką na głowie tak, aby nie spadła. Podczas tego ćwiczenia zadaniem dziecka będzie maszerowanie rozglądając się na boki, próba zrobienia przysiadu, krążenia rąk i nóg. Ćwiczenia tego typu redukują nadpobudliwość i poprawiają koncentrację.

Życzę udanej zabawy 🙂

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content