ZABAWA TERAPEUTYCZNA

Zabawa, którą proponuję Państwu w tym tygodniu będzie polegała na odrysowaniu dłoni swojej oraz dziecka, na kartce papieru. W miejsce palców dziecko spróbuje narysować/pisać lub powie o 5 swoich mocnych stronach, co w sobie lubi, z czego jest dumny. Następnie następuje zamiana, dziecko wypisuje za co lubi mamę czy tatę. Rodzic włącza się do zabawy i robi dokładnie to samo wypisując swoje oraz dziecka mocne strony.

Dzięki tej zabawie rodzić ma okazję poznania tego, jak postrzega siebie dziecko, ale również pociecha uświadamia sobie, że dużo potrafi.

Na koniec zabawy tak uzupełnione rysunki dłoni można zawiesić w widocznym miejscu, by przypomnieć sobie o swych mocnych stronach.

Belferska wymiana myśli: Scenariusz spotkania z rodzicami

Ze względu na trudności indywidualne proponuję również i zabawę tzw. kota w worku.

Polega ona na tym, aby różne drobne przedmioty schować do woreczka (wcześniej możemy je pokazać dziecku).  Zadaniem dziecka będzie odgadnięcie przedmiotu za pomocą dotyku.  Rodzic następnie pomaga dziecku nazwać ten przedmiot, po powtórzeniu nazwy przez dziecko, wyjmuje przedmiot z worka. Na koniec zabawy gromkie brawa 😊

Życzę udanej zabawy 🙂

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content