Zabawa ruchowo-matematyczna – Kukułka podrzuca jajka.

16 kwietnia 2020

Mała obręcz jajka wycięte z papieru. Dziecko układa na podłodze małą obręcz– gniazdo. Wręcza dziecku, które jest ptakiem, papierowe jajka( 3szt). Dziecko liczy jajka i układa je obręczy. Następnie rodzic włącza nagranie.

https://www.youtube.com/watch?v=qG9W69vlmSA Podczas trwania nagrania ptaki wylatują z gniazd – dziecko biega i machają rękami jak ptaki skrzydłami. W tym czasie rodzic, który jest kukułką, podrzuca do obręczy po jednym jajku (lub po 2 czy 3 jajka, w zależności od umiejętności dziecka). Podczas przerwy w nagraniu ptak wraca do gniazda – dziecko siada przed swoją obręczą. Przelicza, czy mają tyle samo jajek co przedtem, a jeśli nie, to o ile jajek mają więcej. Powtarzamy zabawę kilkakrotnie .

Oglądamy z dzieckiem powyższy rysunek i zadajemy pytanie- które z jajek nie pasuje do reszty? Oraz wyjaśniamy że zostało one podrzucone przez kukułkę.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content