Wyścig żółwi.

20 kwietnia 2020

Dzisiaj zapraszam Was do zabawy, która sprawi wiele radości zarówno dzieciom, jak również rodzicom. Im więcej osób będzie brało udział w zabawie, tym więcej będzie śmiechu.

Co jest potrzebne?

Woreczki z grochem – można je uszyć samodzielnie lub wypełnić grochem czy kaszą woreczki na mrożonki.

Jak się bawić?

Ustawiamy się na linii startu w pozycji na czworaka – dziecko oraz mama, rodzeństwo, tata również może. Każdy zawodnik na plecach ma balast w postaci woreczka. Najpierw rodzic demonstruje dziecku, jak trzeba się poruszać. Następnie ruszamy z miejsca po kolei. Staramy poruszać się najszybciej jak potrafimy, oczywiście na czworakach. Gdy woreczek spadnie zaznaczamy miejsce dokąd żółw dotarł.

Mała zmiana

>Wszyscy ruszamy razem i zatrzymujemy się w miejscu, gdzie spadł nasz woreczek.

Dzieci (i nie tylko one) lubią poprawiać swoje rekordy i próbują dojść za każdym razem dalej. Tak więc zabawa może trwać naprawdę długo.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content