Wyrazy zaczynające się na różne głoski

dymek do dialogu

27 marca 2020

Witajcie!

Czy potraficie powiedzieć jakie głoski słyszycie na początku w wyrazach: ‚foka’, ‚walec’, ‚futro’?

W wyrazie ‚foka’ słyszymy ‚f’.

W wyrazie ‚walec’ słyszymy ‚w’.

W wyrazie ‚futro’ słyszymy ‚f’.

Które z tych trzech wyrazów zaczynają się na tę sama głoskę, a które na inną?

Tak ‚foka’ i ‚futro’ zaczynają się na tę sama głoskę ‚f’, a wyraz ‚walec’ zaczyna sie na głoskę ‚w’.

Teraz sami poćwiczcie rozpoznawanie głosek na początku wyrazu.

Inne artykuły z tej kategorii:

Wakacyjna lista zadań logopedycznych

Wakacyjna lista zadań logopedycznych

Dzisiaj do pobrania Wakacyjna lista zadań logopedycznych, mam nadzieję, że wam się spodoba. Życzę wszystkim dzieciom wspaniałych wakacji. Wakacyjna-lista-zadań-logopedycznychPobierz https://youtu.be/BauTov9xmZY

czytaj dalej
Atrakcje w Bezpieczne Wakacje

Atrakcje w Bezpieczne Wakacje

Zapraszam na film: Atrakcje w Bezpieczne Wakacje. Ten animowany i rysowany wiersz dla dzieci o letnich wakacjach może być okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa podczas letnich wyjazdów. https://youtu.be/CQkc4Dfe1aw

czytaj dalej
Quiz na Dzień Taty

Quiz na Dzień Taty

Dzisiaj z okazji Święta Taty proponuję mały quiz . Czytamy dzieciom pytania i czekamy na odpowiedź 🙂 Oj, pewnie niejeden Tata będzie zaskoczony odpowiedziami. Po wykonaniu zadania zachęcam do wysłuchania i zaśpiewania razem piosenki " Tato, nadchodzi lato". Miłego...

czytaj dalej
Skip to content