Wprowadzenie litery „Ł”

20 kwietnia 2020

„Kot Łatek” – uważne słuchanie opowiadania D. Kossakowskiej

Kot Łatek właśnie przyszedł ze spaceru. Z rana padał deszcz, ale to nie przeszkodziło mu w odwiedzeniu jego ulubionych miejsc. Naostrzył pazurki na wysokiej akacji, przepędził myszy i obserwował ptaki. Chciał jednego z nich złapać i nie zauważył kałuży. Łapy kota wylądowały w wodzie. Pobrudził się też puszysty ogon Łatka. Teraz Łatek stoi obok stołu i patrzy na wazon z kwiatami. Zastanawia się skąd je zna. Zielona łodyga, fioletowe kwiaty…

Chyba już je gdzieś widziałem – myśli Łatek. Może w ogródku cioci Krysi, a może w ogródku sąsiadki. Muszę to jutro sprawdzić…

Rozmowa na temat opowiadania:

  • skąd wrócił Łatek?
  • co robił Łatek podczas spaceru?
  • Co ogląda Łatek?
  • Jak wyglądają kwiaty, które ogląda Łatek?
  • Nad czym zastanawia się Łatek?

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content