Woda i słońce – rozżarzona kula

24 marca 2020

„Słońce i deszcz” – uważne słuchanie wiersza

Słoneczko świeci, świeci, świeci,

na pola, lasy i dzieci,

które biegają i skaczą

i deszczu dziś nie zobaczą

Deszcz pada, pada, pada,

na kwiaty w moim ogrodzie

Podlewa trawy zielone

bo zieleń jest teraz w modzie

Omówienie wiersza:

– z ilu zwrotek składa się wiersz?

– o czym opowiada pierwsza zwrotka?

– o czym opowiada druga zwrotka?

– co czujesz, gdy świeci słońce?

– co czujesz, gdy pada deszcz?

– jak możemy określi pierwszą i drugą zwrotkę? (wesoła – smutna, „ciepła” – „zimna”)

Inne artykuły z tej kategorii:

Na placu zabaw.

Na placu zabaw.

Byliśmy na spacerze w parku. Jest tam plac zabaw inny niż na naszym podwórku, więc dzieci chętnie skorzystały ze znajdujących się tam sprzętów: kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na zjeżdżalni, wspinały się.... Dzieci bawiły się bezpiecznie i zadowolone wróciły do...

czytaj dalej
Nauka zdalna 5- cio latki

Nauka zdalna 5- cio latki

Mowa: porozmawiajcie o tym, jakie informacje, treści przekazują nam programy i reklamy telewizyjne. Zastanówcie się, czy wszystko, co widzimy jest prawdą czy fikcją. Wyjaśnijcie słowo: fikcja. Porozmawiajcie też o swoich ulubionych programach telewizyjnych.Karta...

czytaj dalej
Skip to content