Wiosenne prace w ogrodzie

krzak róży

4 maja 2020

Witam was drogie dzieci po długiej przerwie.

Myślę, żeście wypoczęły i macie ochotę do dalszej zabawy. W tym tygodniu zapraszam wszystkich do wiosennego ogródka; można tam spędzić wolny czas i dobrze się bawić. Będziemy ogrodnikami. Zapraszam do wysłuchania wiersza

I.Salach – „Ogrodnicy”

Idą, idą ogrodnicy.Tup!

Niosą grabki i łopatki. Hej!

Będą spulchniać ziemię, aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką.

Szu, szu, szu grabkami.

Tryśnie woda z koneweczki

na nasze grządeczki.

Odpowiedzcie proszę na pytania: * Czy potrafisz powiedzieć, jakich narzędzi potrzebuje ogrodnik i do czego one służą? (grabki, łopatka, konewka). Dzisiaj zasadzimy różę. Zabawa ze śpiewem: „Stoi różyczka” – Stoi różyczka w czerwonym wieńcu, my się kłaniamy jako książęciu. Ty, różyczko dobrze wiesz, dobrze wiesz, dobrze wiesz, kogo kochasz, tego bierz, tego bierz, tego bierz. Naucz się śpiewać tej piosenki a jak się spotkamy w przedszkolu, to się razem zabawimy. Pokoloruj ogrodnika i małych ogrodniczków. Do zobaczenia jutro!

  • O kim był wierszyk?
  • Co nieśli ogrodnicy?
  • Jak pukali łopatkami?
  • Jak szurali grabkami?
  • Na co tryskała woda z konewki?

Zabawa dydaktyczna: „Zgadnij, co robi ogrodnik?” – naśladuj czynności wykonywane przez ogrodnika w ogrodzie: kopanie ziemi, grabienie, sianie nasion, podlewanie. Poproś mamę lub tatę o wykonanie tych czynności a ty spróbuj je naśladować. Jeśli zabawa wam się spodoba, można zamienić się rolami. Jak będziecie dbać o ogródek, to wyrosną wam piękne kwiaty.

Dzisiaj zasadzimy różę. Zabawa ze śpiewem: „Stoi różyczka” – Stoi różyczka w czerwonym wieńcu, my się kłaniamy jako książęciu. Ty, różyczko dobrze wiesz, dobrze wiesz, dobrze wiesz, kogo kochasz, tego bierz, tego bierz, tego bierz. Naucz się śpiewać tej piosenki a jak się spotkamy w przedszkolu, to się razem zabawimy.

Pokoloruj ogrodnika i małych ogrodniczków.

Do zobaczenia jutro!

Inne artykuły z tej kategorii:

Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content