Wiosenne prace w ogrodzie

krzak róży

4 maja 2020

Witam was drogie dzieci po długiej przerwie.

Myślę, żeście wypoczęły i macie ochotę do dalszej zabawy. W tym tygodniu zapraszam wszystkich do wiosennego ogródka; można tam spędzić wolny czas i dobrze się bawić. Będziemy ogrodnikami. Zapraszam do wysłuchania wiersza

I.Salach – „Ogrodnicy”

Idą, idą ogrodnicy.Tup!

Niosą grabki i łopatki. Hej!

Będą spulchniać ziemię, aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką.

Szu, szu, szu grabkami.

Tryśnie woda z koneweczki

na nasze grządeczki.

Odpowiedzcie proszę na pytania: * Czy potrafisz powiedzieć, jakich narzędzi potrzebuje ogrodnik i do czego one służą? (grabki, łopatka, konewka). Dzisiaj zasadzimy różę. Zabawa ze śpiewem: „Stoi różyczka” – Stoi różyczka w czerwonym wieńcu, my się kłaniamy jako książęciu. Ty, różyczko dobrze wiesz, dobrze wiesz, dobrze wiesz, kogo kochasz, tego bierz, tego bierz, tego bierz. Naucz się śpiewać tej piosenki a jak się spotkamy w przedszkolu, to się razem zabawimy. Pokoloruj ogrodnika i małych ogrodniczków. Do zobaczenia jutro!

  • O kim był wierszyk?
  • Co nieśli ogrodnicy?
  • Jak pukali łopatkami?
  • Jak szurali grabkami?
  • Na co tryskała woda z konewki?

Zabawa dydaktyczna: „Zgadnij, co robi ogrodnik?” – naśladuj czynności wykonywane przez ogrodnika w ogrodzie: kopanie ziemi, grabienie, sianie nasion, podlewanie. Poproś mamę lub tatę o wykonanie tych czynności a ty spróbuj je naśladować. Jeśli zabawa wam się spodoba, można zamienić się rolami. Jak będziecie dbać o ogródek, to wyrosną wam piękne kwiaty.

Dzisiaj zasadzimy różę. Zabawa ze śpiewem: „Stoi różyczka” – Stoi różyczka w czerwonym wieńcu, my się kłaniamy jako książęciu. Ty, różyczko dobrze wiesz, dobrze wiesz, dobrze wiesz, kogo kochasz, tego bierz, tego bierz, tego bierz. Naucz się śpiewać tej piosenki a jak się spotkamy w przedszkolu, to się razem zabawimy.

Pokoloruj ogrodnika i małych ogrodniczków.

Do zobaczenia jutro!

Inne artykuły z tej kategorii:

Do widzenia Przedszkole – to już wakacje!

Do widzenia Przedszkole – to już wakacje!

„Niech lato trwa!” – słuchanie wiersza Anny Bayer. Kiedy słońce świeci, a powietrze jest gorące biegnijcie do kąpieli dzieci, zbierajcie kwiaty na łące. Zbierajcie muszelki, kamyki,słuchajcie szumu traw, słuchajcie leśnej muzyki, niech lato trwa i trwa. „Ciekawe...

czytaj dalej
Życzenia wakacyjne

Życzenia wakacyjne

Kochane  dzieci,  drodzy Rodzice  Życzę Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń, mnóstwa przygód i dobrego humoru. Pozdrawiam i przesyłam buziaki:) wychowawczyni mgr Beata Kusińska

czytaj dalej
Na plaży

Na plaży

Witajcie kochani, mamy w końcu długo oczekiwane wakacje. Mnie wakacje kojarzą się ze słońcem, morzem, plażą. A wam? Co takiego można zobaczyć na plaży? Posłuchajcie zagadek i spróbujcie odgadnąć: Może być niebieskie, szare lub zielone. Bywa spokojne lub bardzo...

czytaj dalej
Skip to content