Wiosenna muzyczna łąka

kolorowy klucz wiolinowy na tle z nutami

27 marca 2020

MARZEC

To Marcowi zima w głowie, to wiosenne harce,

chce być lutym, albo kwietniem byleby nie marcem!

Śniegiem prószy, a po śniegu deszczem tnie ukośnie.

Czy to wiosna? Czy to zima? Po prostu przedwiośnie!

I. Ficowski

Witam Was kochane Dzievi!

Dzisiaj się troszeczkę poruszamy – zapraszam na wiosenną muzyczną łąkę!

Transkrypcja

Witam Was kochane Dzieci w kąciku muzycznym. Dzisiaj zabawimy się w marcową pogodę przy muzyce. Na początek piosenka o słońcu. Zaśpiewaj ze mną i wykonaj ćwiczenie. Zrób przysiad i powoli unoś sie w górę, a potem z powrotem opadnij w dół. Uwaga! Zaczynamy! (piosenka śpiewana przy akompaniamencie pianina, tekst piosenki: słonko wschodzi coraz wyżej, a zachodzi coraz niżej). Jak Ci poszło? Myślę, że świetnie. Spróbuj jeszcze raz. (piosenka śpiewana przy akompaniamencie pianina, tekst piosenki: słonko wschodzi coraz wyżej, a zachodzi coraz niżej). Super! A teraz zapraszam na wiosenna łąkę. Będziemy biegać po łące, kiedy usłyszysz muzykę. Na przerwę w muzyce przykucamy. Zaczynamy! (melodia grana na pianinie). A teraz przyspieszamy (melodia na pianinie grana szybciej). A teraz robimy deszczyk. Stukami palcami, lub całą dłonią o podłogę (melodia grana na pianinie w rytmie padającego deszczu). Super! A teraz wiosenny wiatr. Wyginamy ciało i ruszamy mocno rękami (melodia grana na pianinie). Na koniec zaśpiewaj piosenkę bez mojej pomocy. Trzy, cztery (melodia do słów: słonko wschodzi coraz wyżej, a zachodzi coraz niżej). Super! Możesz zaprosić kogoś do wspólnego śpiewania (ta sama melodia grana na pianinie). Pięknie, dziękuję za uwagę. Do następnego razu. Pa, pa.

Tło plik wektorowy utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content