Wijący się wąż.

27 kwietnia 2020

W tej zabawie dziecko uczy się koordynować wzrok z ruchem ciała, żeby stanąć na linie we właściwym momencie.

Potrzebne przedmioty

Mały kawałek (około 60 – 90 cm) liny lub sznurka, szalik albo wstążka

Przygotowanie

Połóż jeden koniec liny płasko na podłodze. Drugi trzymaj w dłoni.

Jak się bawić?

Dziecko próbuje nadepnąć na koniec liny. W tym czasie, żeby utrudnić mu zadanie, poruszaj nią na boki. Bawcie się, aż dziecku uda się stanąć na końcu liny. Poruszaj liną wolno lub szybko, w zależności od potrzeb. Ważne jest, aby dziecko się nie zniechęcało i dało radę nastąpić na linę. Jeden koniec liny powinien zawsze dotykać podłogi, żeby uniknąć niekontrolowanych ruchów.

Mała zmiana

>Zaproś do zabawy więcej osób (rodzeństwo, drugiego rodzica)

>Trzymajcie linę na zmianę

>Kiedy dziecko nadepnie na koniec liny, zachęcaj je, by starało się ją przytrzymać, a ty w tym czasie spróbuj wyciągnąć linę spod jego stopy. Ćwiczenie to wymaga umiejętności utrzymania równowagi.

Jeżeli dziecko ma trudności ze śledzeniem ruchu liny, najpierw poruszaj nią do przodu w przewidywalny, powolny sposób.

Udanej zabawy!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content