Wieża z puszek.

21 kwietnia 2020

Puszki po napojach gazowanych można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Są łatwo dostępne i świetnie nadają się do zabawy w grupie. Ustawianie wieży z puszek jest dla dziecka dużym wyzwaniem.

Potrzebne przedmioty:

Dziesięć czystych, pustych puszek aluminiowych, piłka, kosz (na przykład na bieliznę) lub pudełko.

Przygotowanie

Włóż puszki do kosza lub pudełka. Upewnij się, że nie mają ostrych krawędzi.

Jak się bawić?

Postaw pojemnik z puszkami na podłodze. Zabierz dla siebie jedną puszkę i postaw na podłodze, dziecku też daj puszkę i poproś , żeby postawiło ją na twojej puszce. Potem zabierajcie puszki na zmianę z pojemnika i układajcie wieżę. Jeśli wieża jest już gotowa, niech dziecko zburzy ją przy pomocą piłki, którą trzeba potoczyć po podłodze. Jeśli mu się uda, pochwal entuzjastycznie za dobrze wykonane zadanie. Jeżeli dziecko nie trafi, powiedz „Prawie ci się udało! Spróbuj jeszcze raz!”. Następnie znów zbudujcie wieżę, żeby kolejna osoba (rodzic, rodzeństwo) mogła ją zburzyć.

Odmiana

>Użyj piłek różnej wielkości, aby utrudnić zadanie. Duża piłka będzie wymagała od dziecka mniejszych umiejętności niż piłka plażowa. Piłka do tenisa będzie jeszcze większym wyzwaniem

>Ułóż puszki w różnych pozycjach, na przykład jedną obok drugiej lub w niewielkich odstępach od siebie, tak żeby każdą trzeba było przewrócić oddzielnie. Można także wybudować mur o wysokości trzech puszek, żeby łatwiej było go zburzyć.

Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content