Wielkanocne zwyczaje

10 kwietnia 2020

Witam Was kochani w słoneczny piątek

Pamiętacie ten wierszyk? To teraz powtarzajcie za mamą lub tatą:

Na Wielkanoc czekamy, jak zajączki się witamy! (dzielenie się uśmiechami i kilka podskoków obunóż

Wielkanocne jajeczka, to kraszanka i pisaneczka. (rysowanie owali w powietrzu)

Bardzo je lubimy, w koszyczku ułożymy. Do koszyczka też dodamy, to co na Wielkanoc mamy.

Więc jajeczko i kiełbaska, trochę szynki no i babka.

Sól by także się przydała, by Wielkanoc smakowała. (naśladowanie wkładania)

Teraz kosz na stół stawiamy i dokoła zasiadamy (dzieci siadają w kręgu na dywanie).

Teraz usiądźcie wygodnie. Dzisiaj dowiecie się jakie zwyczaje panują w Święta wielkanocne.

Obejrzyjcie prezentację. Słuchajcie uważnie, a potem porozmawiajcie z rodzicami na temat wielkanocnych zwyczajów. Miłego oglądania i słuchania.

Kochane Pszczółki jesteście bardzo pracowite, dzielnie wykonywałyście zadania w kartach pracy, oraz piękne prace plastyczne, chociaż nie chodziłyście do przedszkola. A wiecie skąd wiem? Wasi cudowni rodzice mi wysyłali zdjęcia. Zobaczcie. może ktoś odnajdzie swoją pracę?!