Wakacyjne podróże

23 czerwca 2020

Witajcie kochani,

Dzisiaj dowiecie się gdzie i czym możemy podróżować

W podróży – zabawa logorytmiczna

Dzieci rytmicznie wypowiadają słowa (dzieląc na sylaby) i obrazują wyrazy dźwiękonaśladowcze

Nasze nogi: tup, tup, tup (tupanie)

Autobusem: wrr, wrr, wrr

Samochodem: tu, tu, tu (gest kręcenia kierownicą)

I pociągiem: szu, szu, szu

Samolotem: fiuuu… (i upadanie na dywan)

Gdzie pojedziemy – wykonanie książeczki – przewodnika turystycznego – zapoznanie z pojęciami: „przewodnik turystyczny” „informator turystyczny”

Przewodnik turystyczny – osoba zawodowo oprowadzająca turystów lub odwiedzających po wybranych obszarach, miejscowościach i obiektach, udzielająca o nich fachowej informacji oraz sprawująca opiekę nad turystami lub odwiedzającymi.

Dzieci wycinają obrazki z czasopism, folderów turystycznych, naklejają na kartki i tworzą turystyczny informator.

Teraz usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie jak dzieci Z „Domowego przedszkola „wybierają się na wakacje:

Obejrzyjcie obrazki, gdzie można spędzać wakacje. A wy, gdzie się wybieracie na wakacje?

Karty pracy: