„Wakacyjne plany” – swobodne wypowiedzi dzieci.

22 czerwca 2020

„Wakacje Franka” – słuchanie wiersza D. Kossakowskiej.

Mały Franek w świat wędruje.

 Przewodnika potrzebuje.

Chce zobaczyć świat daleki, morza,

góry oraz rzeki.

Chce poznawać świat przyrody,

kwiaty, lasy, zimne lody.

 I gorącą, piękną plażę.

Franek mówi: o tym marzę.

Już pakuje plecak stary,

 na podróże doskonały.

W nim jest kompas, no i mapa.

nimi pozna kawał świata.

 A z podróży zda relację,

 pewnie będą rewelacje:

„Czas spędzony bardzo miło, szkoda, że tak krótko było”.

Rozmowa w oparciu o wiersz.

 – co chce zobaczyć Franek?

– o czym marzy Franek?             

 – co Franek spakował na wyprawę?

 – Jak Franek oceni swoją podróż?

„Moje wakacyjne plany” – swobodne wypowiedzi dzieci.

Co zapamiętałeś?” – zabawa dydaktyczna.

Na środku dywanu leżą obrazki związane z wakacjami (plecak, walizka, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, kapelusz, klapki, piłka, wędka, koc, woda w butelce). Dzieci oglądają obrazki i starają się jak najwięcej z nich zapamiętać. Rodzic zakrywa obrazki chustą. Dzieci wymieniają przedmioty znajdujące się na obrazkach.

Obrazki do wycięcia

„Jadę na wakacje” – zabawa słowna.

Dzieci siedzą na dywanie. Rodzic mówi zdanie: Jadę na wakacje i zabieram ze sobą plecak. Dzieci po kolei powtarzają zdanie wypowiedziane przez poprzednie dziecko i dodają swoje słowo np. Jadę na wakacje i zabieram ze sobą plecak, okulary, piłkę…

„Co robię na plaży?” – zabawa naśladowcza.

 Dzieci naśladują czynności wykonywane na plaży: opalanie się, pływanie, grę w piłkę, budowanie zamku z piasku, zbieranie kamieni.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content