Wakacje

29 czerwca 2020

Witajcie Kochani,

Nareszcie nadeszły ukochane wakacje. Zapewne niektóre dzieci już wyjechały w góry , morze czy jezioro lub też są w trakcie pakowania na taki wyjazd. My natomiast zostajemy i chętnie zapraszamy do zabawy.

Raz, dwa, trzy- zabawa ruchowa przy wyliczance:

Raz, dwa, trzy teraz kamyczkiem/muszelką będziesz Ty. Dzieci w kręgu mówią wyliczankę, a wskazane wyliczanką dziecko pokazuje dowolny ruch, który pozostałe dzieci naśladują. Zabawę powtarzamy 3-4 razy.

Zabawa ruchowa: Wieloryb czy rybka – zabawa naśladowcza

Dzieci leżąc na brzuchu naśladują, szybkimi ruchami pływanie rybek, na hasło „wieloryby” dzieci leżąc na plecach naśladują, wolnymi ruchami pływanie wieloryba. Zabawę powtarzamy 3-4 razy.

Dokąd płyną ryby? – rysowanie flamastrem na przeźroczystej folii (folia budowlana, folia spożywcza, torebki foliowe, ewentualnie cerata) – kształcenie umiejętności właściwej siły nacisku jako przygotowanie do nauki pisania.

RĘCZNIK NA PLAŻĘ – tworzenie kompozycji z figur geometrycznych. Rodzic przygotowuje zbiór figur geometrycznych i demonstruje sposób układania wzoru na ograniczonej płaszczyźnie: np.: kartce papieru A4. Dzieci układają wzory według własnych pomysłów, nazywając przy tym figury, którymi się posługują.

Iwona Zawadzka (iwona_zawadzka) na Pintereście

Posłuchajcie piosenki i spróbujcie zaśpiewać

Karty pracy:

Narysujcie w walizce , co weźmiecie ze sobą na wakacje.

Ćwiczenia grafomotoryczne.

Rysuj po śladzie, następnie pokoloruj obrazek.