W zdrowym ciele zdrowy duch

czarno-biały kot liżący łapkę

11 maja 2020

Zdrowo jest być czyścioszkiem Witam was kochane Dzieci po krótkiej przerwie. Wiem, że mówiliście już z waszą Panią o tym, że dobrze jest być czystym i zdrowym. W tym tygodniu ja chciałabym się dowiedzieć, co wiecie na ten temat. Na początku posłuchajmy wiersza St. Jachowicza pt. „Czysty kotek”

czarno-biały kot liżący łapkę

„Czysty kotek”

„Czemu się często myjesz?” – pytano raz kota?

„Bo czystość – odpowiedział – jest to piękna cnota”.

Mył się prawie co godzina.

Chętnie mu do pokoju wchodzić pozwalano,

powszechnie go kochano.

Doznawał wszelkich pieszczotek:

A czemu? Bo czysty był kotek.

Odpowiedzcie teraz na pytania:

  • O co pytano się kotka?
  • Co odpowiedział kotek?
  • Jak często kotek się mył?
  • Dlaczego wszyscy kochali kotka?
  • Czy ty pamiętasz o częstym myciu rąk?

Wysłuchaj piosenki o czystym kotku, a poźniej narysuj kotka. Powiedz również, w jaki sposób ty dbasz o higienę? Przyłóż do kartki swoje ręce i obrysuj je, dorysuj paznokcie i po zabawie umyj ręce. Zobaczymy się jutro i zrobimy czystego kotka z papieru! A więc do zobaczenia.

Inne artykuły z tej kategorii:

Informacja dla Rodziców

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice, informuję, że Mikołaj w grupie "Pszczółek" odbędzie się 02.12.2020 r., bardzo proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane w kolorach: biały, czerwony oraz zielony. Na prośbę Rodziców będą wykonywane zdjęcia ze Św. Mikołajem. Natomiast Wigilia grupowa...

czytaj dalej
Skip to content