W marcu jak w garncu

27 marca 2020

Witam serdecznie w piękny słoneczny piątek

Dzieci już wiedzą jak zmienna jest pogoda w marcu. Raz świeci słońce, raz pada deszcz, a także może poprószyć śnieg . Dzisiaj to wszystko sobie utrwalą.

W marcu jak w garncu – zabawa logorytmiczna.

Rodzic wyjaśnia znaczenie powiedzenia „W marcu jak w garncu”. Dzieci, za rodzicem, rytmicznie wypowiadają rymowankę w różnym tempie i ze zróżnicowaną dynamiką. Czy to wiosna czy to zima. Wietrzyk wieje, śnieg zacina, słonko czasem świeci, więc cieszą się dzieci.

W marcu jak w garncu – ilustrowanie rymowanki ruchem. Czy to wiosna czy to zima. (rozkładamy ręce w geście pytania)Wietrzyk wieje, (naśladowanie wiejącego wiatru) śnieg zacina, (naśladowanie padającego śniegu) słonko czasem świeci, (naśladowanie słońca) więc cieszą się dzieci (oklaski).

Masażyk marcowej chmurki

Zabawa dziecka z rodzicem, gdzie dziecko kładzie się na dywanie, a rodzic apaszką, chusteczką, przy muzyce relaksacyjnej, wodzi po ciele leżącego. Później następuje zmiana ról.

W MARCU JAK W GARNCU – prezentacja multimedialna

http://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/01/w-marcuj3.jpg

http://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/01/w-garncu10.jpg

http://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/01/w-garncu7.jpg

Ćwiczenia

http://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/01/marcowapogoda5.jpg

Szanowni Rodzice proszę przesyłać zdjęcia z wykonanych ćwiczeń i prac na mojego e -maila: beata.kusinska@interia.pl. Dziękuję i życzę miłego weekendu.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content