Uwaga obcy, uwaga pies

17 czerwca 2020

Kochani, dzisiaj będziemy zajmować się bardzo ważnym dla Was tematem, słuchajcie uważnie.

  1. Uwaga, nieznajomy pies – pogadanka
    Rodzic przestrzega dziecko przed głaskaniem nieznajomych zwierząt, pyta dziecko, czy znajdował się w trudnych sytuacjach, czy atakował je pies i demonstruje bezpieczną postawę w kontakcie z psem (chronienie głowy, uszu), a dziecko naśladuje postawę Rodzica.

2. Chodzimy po wzorze – zabawa ćwicząca koordynację wzrokowo – ruchową
Dziecko chodzi, „stopa za stopą” po wyznaczonych liniach: spiralnych, falistych, zygzakowatych. Mogą być to linie wykonane z taśmy malarskiej przyklejonej do podłogi.

3. O koguciku o Złotym Grzebyku – oglądanie teatrzyku sylwetowego, w oparciu o ludową bajkę rosyjską
Był sobie domek, w którym mieszkały zwierzątka: kot, drozd i kogucik. Pewnego dnia kogucik musiał sam zostać w domu, bo kot z drozdem poszli do lasu narąbać drzewa do kominka. Kot przykazał kogucikowi: Koguciku Złoty Grzebyku zostajesz sam i nikogo do domu nie wpuszczaj, nikomu drzwi nie otwieraj i nie wychodź z domu. Tylko kot i drozd wyszli, a już lisica przyszła do kogucika i prosi: wyjdź koguciku, mam ziarenka dla ciebie. i kogucik wyszedł. Dobrze, że kot z drozdem nie odeszli daleko i usłyszeli wołanie o ratunek. Uwolnili kogucika i kot znów przykazał kogucikowi: Koguciku Złoty Grzebyku zostajesz sam i nikogo do domu nie wpuszczaj, nikomu drzwi nie otwieraj i nie wychodź z domu. i znów nieostrożny kogucik nie posłuchał kota, a dał się skusić lisicy. Ale i tym razem kot z drozdem uratowali kogucika. po raz trzeci kot przykazuje kogucikowi: Koguciku Złoty Grzebyku zostajesz sam i nikogo do domu nie wpuszczaj, nikomu drzwi nie otwieraj i nie wychodź z domu. Tym razem idziemy daleko i możemy nie słyszeć twojego wołania. Dobrze, dobrze, już będę cię słuchał – mówi kogucik. Kot z drozdem poszli do lasu, a tu lisica prosi kogucika, prosi i wyprosiła. Złapała kogucika i ucieka, a kogucik z całych sił głośno woła: kukuryku, ratujcie mnie przyjaciele. Niestety, kot z drozdem byli daleko i nie słyszeli wołania kogucika. Trafił kogucik do lisiej nory. Kiedy kot i drozd wrócili do domu domyślili się co się stało i postanowili uwolnić kogucika. Odnaleźli norę, śpiewem wywabili lisicę i zabrali kogucika. Odtąd żyli szczęśliwie, a kogucik pamiętał, że nie wolno ufać obcym i wychodzić z obcymi.

Co myślimy o koguciku? – rozmowa o nieostrożnym zachowaniu się i właściwym postępowaniu

4. Rodzic mówi początek zdania: słońce nam nie szkodzi, gdy…, a dziecko dopowiada zakończenie.
Kochane Motylki, miłego dnia!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content