Ulubione zabawki i zabawy

2 czerwca 2020

Kochane Motylki, witam Was w tym cudownym dniu! Dzień Dziecka się udał? Kto ma pełne brzuszki od słodyczy albo innych pyszności? Dzisiaj popracujemy troszkę w domu a troszkę na dworze, trzeba korzystać z ładnej pogody!

Zaczynamy!

  1. Na początek niech każdy z Was dokończy zdania:

– Kiedy się złoszczę, to…

– Kiedy jestem wesoły, to…

– Nie lubię, gdy…

– Boję się, bo…

– Najbardziej lubię…

2. „Z muzyką jest weselej” – przywitajmy się muzycznie.

Rodzic śpiewa na dowolna melodię słowa: „Z muzyką jest wesoło”, dziecko odpowiada w ten sam sposób. Rodzic powtarza kilka razy to zdanie, za każdym razem w inny sposób (wolno, szybko, głośno, cicho, smutno, itp.) – udało się? Wierzę, że poszło Wam wspaniale!

Czas na kolejną zabawę!

„Co to jest echo?” – rozmowa z dzieckiem.

– Czy ktoś widział echo?

– Co to jest echo?

– Gdzie możemy usłyszeć echo?

– Czy echo odpowiada głośniej, czy ciszej?

Mam nadzieję, że już każdy z Was wie doskonale co to jest echo!

A teraz..

„Rytmiczne echo” – zabawa muzyczno – rytmiczna. Do tej zabawy przyda się Wam bębenek.

Rodzic wyklaskuje dowolny rytm, a dziecko powtarza. Następnie Rodzic wystukuje rytm na bębenku, a dziecko powtarza ten sam rytm też wystukując na bębenku. Rodzic wyklaskuje rytm, a dziecko ma go wyklaskać coraz ciszej. Zabawę można powtórzyć kilka razy.

A teraz moje kochane Motylki czas na zabawę na powietrzu!

Ubierzcie się i weźcie ze sobą kredę, przyda Wam się do zaproponowanej przeze mnie zabawy.

Dzisiaj pobawimy się w klasy! Wasi Rodzice, pewnie doskonale znają tę zabawę, czas abyście teraz Wy ją poznali. Bardzo proszę znajdźcie kawałek chodnika, albo drogi w parku i namalujcie taki schemat jak na poniższym zdjęciu.

A teraz nic tylko skakać, poproście Rodziców aby pokazali Wam w jaki sposób. Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content