Ukryty koralik

8 maja 2020

Dziecko uczy się w tej zabawie, że do końcowego efektu prowadzi kilka czynności. Dostrzega także, że razem z dorosłym mogą osiągnąć wspólny cel, chociaż każdy wykonuje inne elementy zadania. Otwieranie pojemników ćwiczy różne partie mięśni dłoni i przygotowuje dziecko do wykonywania czynności codziennych oraz do nauki pisania.

Co przygotować?

Pudełko lub tackę, na których gromadzimy kilka pojemników (np. mały słoiczek, małą buteleczkę, pudełko po kremie, mały portfelik…), niewielką butelkę (najlepiej szklaną), drewniane koraliki lub inne małe przedmioty tego typu.

Jak się bawić?

Zanim usiądziemy do zabawy, wkładamy do każdego pojemnika po jednym koraliku. Następnie pokazujemy dziecku nasze pojemniki i z jednego wyjmujemy koralik, który wrzucamy do butelki. Prosimy dziecko aby znalazło kolejny koralik. Zabawa kończy się, gdy odnajdziemy wszystkie koraliki.

Mała zmiana

>Ukrywamy koraliki na oczach dziecka lub razem z nim, a następnie naprzemiennie wyciągamy je z pojemników

>Zamiast wrzucać pojemniki do butelki, nawlekamy je na sznurek

>Dla dzieci uwielbiających puzzle możemy ukryć w pojemnikach elementy układanki.

Poszukiwanie ukrytego skarbu motywuje dziecko do podjęcia wysiłku, dzięki czemu rozwija ono sprawność manipulacyjną dłoni. Ważne jest, aby dziecko nauczyło się czekać na swoją kolej, dlatego w tej zabawie szukamy koralika na zmianę.

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content