Tworzymy coś z papieru!

4 czerwca 2020

Kochane Motylki, dzisiaj będziemy wykonywać kolorowe piękne wachlarze! A wiecie co to są wachlarze i do czego służą? Popatrzcie i posłuchajcie…

Płaski, lekki, zdobiony przedmiot wykonany z drewna, kości słoniowej, pergaminu, jedwabiu lub piór. Wachlarz jest rozkładany półkoliście i służy do wachlowania, dając uczucie chłodzenia. Już około 3000 lat p.n.e. wytwarzano w Egipcie wachlarze, wzorowane na wachlarzach ludów kontynentu afrykańskiego. To stamtąd właśnie pochodzą najwcześniejsze przedstawienia wachlarza  – wielkie pęki liści palmowych lub pióropusze z piór, umocowane na długich rączkach ze złota albo kości słoniowej, poruszane przez służbę chłodziły dostojnika lub władcę.
Mniejszych używano do odpędzania owadów – przodek packi na muchy?

Kochani, my też dzisiaj stworzymy właśnie takie wachlarze! Popatrzcie i spróbujcie wykonać własny wachlarz! Powodzenia!

Czekam na zdjęcia Waszych pięknych wachlarzy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content