Tańce z rekwizytami

15 czerwca 2020

Witam Was w poniedziałek i zapraszam do zabawy przy muzyce. Spróbujcie trochę potańczyć. W tańcu dziecko rozwija koordynację, uczy się kontrolować swoje ruchy i naśladować, a także pokazywać własne propozycje. Taniec jest nie tylko formą terapii, ale też pomysłem na relaks i wspólną, radosną zabawę.

Co przygotować?

Muzykę (najlepiej instrumentalną lub rytmiczną), rekwizyty do tańca: papierowe talerze, chusteczki z lekkiego materiału, wstążki, balony, pałeczki (do wyboru)

Jak się bawić?

Wybieramy jeden rekwizyt (taki sam dla wszystkich uczestników zabawy) i włączamy muzykę. Do rytmu wykonujemy ruch i zachęcamy dziecko, aby nas naśladowało. Zaczynamy od prostych ruchów w pozycji stojącej lub siedzącej. Gdy dziecko nie ma trudności z naśladowaniem, staramy się poruszać z rekwizytem po pokoju i w ruchu wykonywać jakąś czynność, np. pląsając po pomieszczeniu, machamy chustką nad głową lub maszerując uderzamy pałeczką o pałeczkę.

Mała zmiana

>Gdy dziecko zapamięta kilka możliwych ruchów z rekwizytem, podczas kolejnych zabaw przerywamy taniec i prosimy je, żeby pokazało co dalej.

>Po jakimś czasie możemy dać dziecku wybór rekwizytu do tańca.

>Kiedy dziecko opanuje podstawowe ruchy z rekwizytami, można je łączyć, np. talerze i balony, pałeczki i talerze.

W tej propozycji podstawowym celem jest wyzwalanie inicjatywy dziecka oraz uczenie go czerpania przyjemności ze wspólnej zabawy. Na początku wybieramy tylko jeden rekwizyt.

Przyjemnej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content