Stolice Polski – Gniezno, Kraków ,Warszawa

5 maja 2020

Jak Wam  już wiadomo, stolicą Polski jest Warszawa. Wcześniej jak pamiętacie pierwszą  stolicą Polski było Gniezno, a potem Kraków (rozmawialiśmy o tym w zeszłym roku).

Polska jest naszą ojczyzną, jest też jednym z państw Unii Europejskiej. Poniżej widzicie flagę Polski i Unii Europejskiej. Zobaczcie również godła poprzednich stolic Polski a także godło obecnej stolicy Polski – Warszawy.

Wypowiedzi dzieci na temat zabytków Warszawy w oparciu o ilustracje i posiadaną wiedzę.

Zobaczcie, co ciekawego można zobaczyć i zwiedzić w Warszawie. (Zamek Królewski, Syrenka nad Wisłą, Pałac w Łazienkach, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Pomnik Chopina).

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content