Środki lokomocji

22 maja 2020

Witam Was w piątkowy poranek

Dzisiaj dowiecie się , czym jeszcze ludzie mogą przemieszczać się.

Na początek obejrzyjcie bajkę

Bajka

Teraz mini- quiz, sprawdzimy waszą wiedzę na temat pojazdów. Przygotujcie zielone i czerwone kółko.

Krótkie historie o pojazdach – zabawa dydaktyczna – rozwijanie myślenia. Jeśli rodzic wypowiada zdanie, które dzieci oceniają jako prawdziwe, dzieci podnoszą zielone kółko, jeśli zdanie fałszywe – czerwone kółko.

– Samolotem można polecieć do chmur

– Dużo rowerów jeździ po  torach

– Pociągiem może jechać dużo ludzi

– Czasami statki parkują na parkingu

– Samochody mają cztery koła

– Autobusy mają śmigła

– Okręty pływają po  morzu

– Pociągi jadą po  torach

– Autobusem, tramwajem, pociągiem i metrem jadą pasażerowie

Brawo! Na pewno wszystkie dzieci odpowiedziały prawidłowo.

MÓJ POJAZD – wyklejanka – wydzieranka Rodzic wycina z kolorowego papieru elementy do układania środków lokomocji np. pociągu, samolotu, auta, łodzi. Dzieci składają elementy wybranego pojazdu, naklejają na kartce i uzupełniają wydzieranką z kolorowej makulatury (droga, morze, rzeka, chmury itp.) Chętne dzieci mogą posłużyć się również kredkami i wzbogacić pracę o inne elementy.

Pojazdy dawniej i dziś – oglądanie książek, albumów lub prezentacji przygotowanej przez rodzica

Samochód dawniej:

Samochód dzisiaj:

Rower dawniej i dzisiaj.

Zobaczcie jak wygląd roweru zmieniał się w ciągu 200 lat

Samolot dawniej

Co nam się marzy, co byśmy, gdybyśmy... - strona 5 - Reszta ...

samolot dzisiaj:

najwieksze samoloty pasazerskie

Czy wiecie, że w powietrzu można latać nie tylko samolotem, obejrzyjcie film

Jak działa latający balon?

Jako siłę nośną balon wykorzystuje hel, rozgrzewany przez znajdujące się poniżej gorące powietrze. Paliwo służące do podsycania płomienia jest magazynowane w zbiornikach znajdujących się wokół kosza. Choć balon nie ma silnika, może lecieć z prędkością ponad 300 km/godz .

Karty pracy:

Pokoloruj obrazek

Miłego weekendu Kochani, ściskam Was cieplutko:)