Spotkanie z ufoludkami – rozmowa nt wysłuchanego listu. Próby wykonania zadań.

13 maja 2020

Kochane Starszaki

Odwiedzając nasze przedszkole, zauważyłam w naszej sali dziwne ślady. Byłam bardzo ciekawa , kto je mógł zostawić. Idąc  po nich, trafiłam  na miejsce przy ostatnim oknie. Tam  na parapecie leżał list. Przekazuję Wam jego treść. Poproście kogoś starszego o przeczytanie tego listu od nieznajomych gości.

Kochane dzieci!

 Przybyliśmy na planetę Ziemia z bardzo dalekiego Marsa. Nasz statek kosmiczny wylądował tu – w Waszym przedszkolu w sali Starszaków. Jest nas pięcioro. Nasze imiona to: Żółciulek, Zieloniulek, Niebieściulek, Różowiulek, Czerwoniulek..Chcieliśmy zobaczyć, jak Wy się bawicie i pracujecie. Czy zabawy są podobne do naszych czy inne . Wasza sala bardzo nam się spodobała .Jest taka kolorowa. Bardzo chcielibyśmy się z Wami pobawić, niestety nie możemy się ujawnić, dlatego zostawiliśmy w tym liście propozycje zabaw i zadań, które przeczytają Wam wasze panie lub Rodzice. Wiemy, nie ma Was w przedszkolu ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa. Znamy wasze adresy i z ukrycia będziemy Was obserwowali, jak wspólnie się bawicie ze swoimi Rodzicami. Pierwszym zadaniem jest narysowanie nas. Dla ułatwienia podajemy instrukcje. Następne zadanie to przygotowane przez nas zagadki. Mamy nadzieję, że odgadniecie je bez problemu. Chcieliśmy też dowiedzieć się czy umiecie przeliczać spróbujcie –  to zagadka trzecia. Acha – przypomniało nam się, że zepsuł nam się statek kosmiczny i nie mamy jak wrócić na Marsa. Zbudujcie wspólnie z Rodzicami jakiś pojazd kosmiczny i pomóżcie nam powrócić na naszą planetę. Dziękujemy dzieciaki – przedszkolaki. Być może kiedyś się jeszcze spotkamy.

Do zobaczenia – ufoludki – kosmoludki.

Rysowanie ufoludka według instrukcji –  zadanie 1

Dzieci słuchają rymowanki i rysują na kartkach ufoludka według instrukcji.

 Mała głowa,

brzuszek duży,

ręce dwie i nogi,

 a na głowie małe rogi.

 Oko jedno,

 oko drugie

oraz włosy bardzo długie.

Długi nos i mała buzia

 – To jest ufoludek Zuzia.

 „Kosmiczne zagadki – rozwiązywanie przez dzieci zagadek słownych – zagadka nr 2

 Dzielenie wyrazów na sylaby, głoski, wyróżnianie pierwszych i ostatnich sylab, głosek w tych wyrazach.

1.CO TO ZA PRZESTRZEŃ MIĘDZY ZIEMIĄ, KSIĘŻYCEM PLANETAMI ORAZ MIĘDZY GWIAZDAMI?

 KOSMOS

2. ZAWSZE JEST NAD NAMI. TO PŁACZE CZASAMI DESZCZEM, TO ŚMIEJE SIĘ SŁOŃCEM ALBO GWIAZD TYSIĄCEM.

 NIEBO

3. JEJ DŁUGI WARKOCZ ZŁOTEM BŁYSKA, SIOSTRĄ JEST GWIAZD I KSIĘśYCA. RZADKO ODWIEDZA NASZE NIEBO. NIESIE WIEŚCI. JAKIE? TO TAJEMNICA.

KOMETA

4. KIEDY PO NIEBIE WĘDRUJE NOCĄ, DOKOŁA NIEGO GWIAZDY MIGOCĄ. RAZ JEST JAK ROGALIK, RAZ OKRĄGŁY JAK TALERZ. KIEDY SŁOŃCE WSCHODZI, WNET Z NIEBA UCIEKA.

KSIĘŻYC

5. CO TO ZA ZŁOTA ŚWIETLANA KULA, KTÓRA SWYM CIEPŁEM ZIEMIĘ OTULA?

SŁOŃCE

6. Z ZIEMI DO GWIAZD MKNIE POCISK ZŁOTY, SZYBSZY NIś WIATR I SAMOCHODY.

 RAKIETA

7. CO TO ZA OKRĄGŁA PLANETA, NA KTÓREJ BEZ WODY, TLENU I SŁOŃCA NIE BYŁOBY ŻYCIA. ZIEMIA

8. W DZIEŃ ICH NIE UJRZYSZ, CHOCIAŻ SĄ NAD NAMI. MOŻNA JE ZOBACZYĆ NOCĄ I WIECZORAMI. GWIAZDY.

„Start rakieta” – zabawa ruchowa – Zagadka nr 3

Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym, przeliczają od tyłu: 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 start. Na słowo start wykonują wyrzut rąk w górę, rakieta startuje. Powracają do siadu i odliczają od 8, a następnie od 7 aż do 2.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content