Sport to zdrowie

18 marca 2020

Kochane Zuchy. Napewno jesteście już znudzeni a jak wiecie pewnie najlepszym lekarstwem na nudę jest ruch. Mimo, że nie widzimy się to możemy razem poćwiczyć, tak jak robimy to w przedszkolu. Prośba do rodziców, aby na prawą rączkę założyć każdemu dziecku gumkę-recepturkę albo jakiś sznureczek. Będzie łatwiej ogarnąć kierunki – prawa – lewa strona. 🙂 Więc zaczynamy.

Najpierw rozgrzewka. Kręcimy szyją w jedną a potem w drugą stronę. Teraz kręcimy najpierw prawą a potem lewą ręką do przodu a potem do tyłu. Następnie kręcimy brzuszkiem najpierw w prawą a potem w lewą stronę po 5 razy. Ok. To teraz zaczynamy gimnastykę. Najpierw 15 przysiadów. Tylko nie oszukujcie. Zginamy nóżki do końca. Teraz tyle samo pajacyków. Skaczemy wysoko. Już skończyliście?? To teraz skaczemy obunóż jak piłeczki a następnie jak żabki. Tyle razy ile dacie radę. Brawo!! Proszę o koncentrację bo zaczynamy skakać na jednej nóżce: najpierw na prawej potem na lewej. Jeśli dacie radę to po 10 razy na każdej, jeśli nie to tyle ile potraficie. Przyszedł czas na pompki. Robimy ich po 6 ale staramy się ładnie zginać łokcie i nie opuszczać pupy. dziewczynki mogą na kolankach ale chłopcy już potrafią normalne pompki. Zmęczyliście się już ?? Jeśli nie to powtórzcie wszystkie ćwiczenia jeszcze raz a jeśli tak to zaczynamy relaksację. Siadamy na kokardkę, zamykamy oczy, podnosimy ręce do góry i wdychamy powietrze nosem, następnie opuszczamy ręce i wydychamy powietrze ustami. Powtórzcie to 5 razy.

Sportowe, Gimnastyka, Żaba, Zabawny

Dziękuję za wspólne ćwiczenia. Dbajcie o siebie. Buziaki. Pani Asia

Inne artykuły z tej kategorii:

Wigilijka

Wigilijka

Dzisiaj zasiedlismy wszyscy przy świątecznym wigilijnym stole. Wraz z Panią Dyrektor po kolędowaniu zjedliśmy pyszny świąteczny obiad. Wszystkim życzymy wesołych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia a także pomyślności w Nowym 2021 Roku.

czytaj dalej
Skip to content