„Słodkie muffinki”zabawy kulinarne

29 maja 2020

 – jako ostatnią propozycja na weekend mam dla Was przepis na proste w wykonaniu i przepyszne Muffinki. Z łatwością przygotują je nawet najmłodsze dzieci. DO DZIEŁA!

Składniki:

2 szklanki mąki

2 łyżeczki proszku do pieczenia

2/3 szklanki cukru

2 jajka

1 szklanka jogurtu

1/2 szklanki oleju

dodatki według uznania (rodzynki, kawałki czekolady)

Sposób przygotowania:

Mąkę, proszek do pieczenia i cukier mieszamy w jednej misce. Osobno łączymy jajko, jogurt i olej używając trzepaczki. Płynne składniki dodajemy do suchych i mieszamy dokładnie. Dodajemy ewentualne dodatki i delikatnie mieszamy. Ciasto przekładamy łyżeczką do foremek, do 3/4 wysokości foremki. Pieczemy w 200 st. C przez 15-20 minut, aż będą złoto brązowe. SMACZNEGO!!!

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content