Ruchowe „Koło fortuny”

8 czerwca 2020

Witam Was w poniedziałkowy ranek i zapraszam na początek tygodnia do zabawy ruchowej , w której wykorzystamy wykonane wcześniej „Koło fortuny”. Poprzez wykorzystanie ilustracji dziecko uczy się w tej zabawie naśladowania i odczytywania symboli, uczestniczy w grze naprzemiennej, a także akceptuje losowość wynikającą z reguł.

Co przygotować?

Tekturowe koło ze wskazówką, którym można kręcić (koło wykonaliście do zabawy z dnia 2 czerwca), obrazki na których przedstawione są schematycznie ćwiczenia ruchowe np. przysiad, skłon, stanie na jednej nodze,podskok, podniesienie rąk do góry itp.

Jak się bawić?

Przygotowana plansza stanowi „Koło fortuny”, którym kręcimy na zmianę. Rodzic kręci kołem, pokazuje dziecku palcem na wskazówkę i rysunek, który ona wskazuje oraz nazywa ćwiczenie. Powiedz dziecku np. „Teraz robię przysiad”. Następnie rodzic wykonuje ćwiczenie. Teraz następuje zmiana ról – dziecko kręci kołem, nazywa ćwiczenie i wykonuje je (jeśli dziecko nie mówi, niech spróbuje wykonać przedstawione ćwiczenie, a rodzic nazywa).

Mała zmiana

>W zabawie może brać udział więcej osób.

>Możecie kręcić kołem na zmianę, a ćwiczenia wykonywać wspólnie.

>Rodzic kręci kołem, a ćwiczenie wykonuje dziecko. Następnie dziecko kręci kołem, a ćwiczenie wykonuje rodzic.

>Zamiast konturowych rysunków można wykorzystać kolorowe ilustracje przedstawiające różne ćwiczenia ruchowe.

Pamiętaj o naprzemiennym kręceniu kołem – raz dziecko, raz rodzic.

Powodzenia – udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content