Rodzice i Dzieci

2 kwietnia 2020

Drogie Dzieci

      Od kilku tygodni słyszycie wiadomości o  koronawirusie nie tylko z rozmów rodziców ale też oglądając telewizję czy obserwując przygotowania dorosłych do domowej kwarantanny. Również tak jak rodzice musicie pozostać w domu nie mogąc ani chodzić do przedszkola ani na spacery,  czy też  spotykać się z koleżankami i kolegami.

Dlatego, proponuję Wam dziś zajęcia o koronawirusie aby  dowiedzieć się jak najwięcej o tym wirusie.

  1. Co to jest koronawirus?

   Zadaniem dzieci jest odpowiedzieć na to pytanie.

Proszę przeprowadzić krótką  rozmowę z dzieckiem, np. czy słyszało o koronawirusie, jak się czuje, kiedy o nim słyszy, itp.

Aby dzieci  dowiedziały się o tym w sposób dla nich przystępny  , można bezpłatnie pobrać książeczkę jak i też wydrukować ją  aby dziecko mogło po niej rysować.

Książeczkę można bezpłatnie pobrać pod adresem:

https://660919d3-b85b-43c3-a3ad-3de6a9d37099.filesusr.com/ugd/64c685_1325b26f2d954d108cbc769afedcadd3.pdf

Można przeczytać dziecku opowiadanie „O wirusie, który nosił koronę…” 

Opowiadanie można bezpłatnie pobrać pod adresem:

https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html
  • Czy można zobaczyć wirusa? – eksperyment

Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebny będzie, talerz, woda, marker, flamaster  oraz papierowy ręcznik.

Link do krótkiego filmu, który wyjaśnia, jak przeprowadzić eksperyment znajduje się poniżej:

🖐🏼HAND GERMS🦠Explaining to little kids what germs are is nearly impossible😅. Enter the mind of a toddler: You can’t see them so technically they aren’t there! 🤔 Well, not exactly🙃. This was my way of explaining to both my 5 and 2 year old that just because you can’t see them, it doesn’t mean they aren’t there. You should have seen the look on their faces 🤯. Plus, who doesn’t want to decorate their own germy hand? 😜•❣️I saw this magically appearing images idea from Sergei @thedadlab. Anya @montessorifromtheheart also did a really cool seasonal change demonstration with this trick! Make sure to check them both out 🤩•👉🏼YOU’LL NEED:-Paper towel-Permanent marker-Washable markers-Water-Plate👉🏼INSTRUCTIONS:1️⃣Fold the paper towel in half2️⃣Trace your kids hands using a permanent marker. *make sure to cover your workspace so that the permanent market doesn’t stain the table*3️⃣Trace over the handprint to make sure it bleeds onto the second sheet4️⃣Open the paper towel and draw germ figures on the second page using the permanent marker5️⃣Fill in the germs with colored washable markers6️⃣Add a little bit of water to a plate. Enough to cover the surface7️⃣Fold the paper towel so that it hides the “germs” and drop it into the water. 🤩Watch the germs magically appear 🤩! #mothercould…#motherhood #diy #playmatters #sensoryplay #kidsactivities #toddlerlife #babylife #toddler #honestmotherhood #motherhoodrising #livefortoday #momlife #learningthroughplay #montessori #preschool #toddlerplay #sahm #playathome #montessoriathome #letthekids #letthembelittle #letthemplay #childhoodunplugged #toddlermom #homeschool #playbasedlearning #teachersofinstagram #toddlerfun #healthykids

Opublikowany przez MOTHERCOULD Wtorek, 17 marca 2020

Po  eksperymencie wyjaśniamy dzieciom, że fakt, , że czegoś nie widzimy, nie oznacza, że to nie istnieje oraz że wirusy są tak małe, że ich nie widać

3.Na zakończenie zajęć spróbujcie namalować ,jak waszym zdaniem wygląda koronawirus.

    Ciekawa jestem Waszych prac myślę ,że każdy z Was wymyśli innego wirusa. Jeśli możecie to poproście rodziców o przesłanie na naszą skrzynkę mailową. Podzielimy  się wspólnie wrażeniami.

Inne artykuły z tej kategorii:

UWAGA!

UWAGA!

DRODZY RODZICE. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZEBRANIE GRUPOWE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 3.09 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 W SALI STARSZAKÓW. W ZEBRANIU MOŻE UCZESTNICZYĆ PO JEDNYM RODZICU (OPIEKUNIE) DO JEDNEGO DZIECKA. PODCZAS SPOTKANIA OBOWIĄZUJE MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA...

czytaj dalej
Skip to content