„Reader’s corner” – książeczki w języku angielskim dostępne w internecie.

dzieci z książką

29 kwietnia 2020

Już od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do kontaktu z książką np. poprzez codzienne czytanie im bajek na dobranoc. Czytanie rozwija nie tylko wyobraźnię, ale również poszerza zasób słownictwa i środków językowych używanych przez dzieci.

Dostęp do internetu ułatwia nam korzystanie również z literatury obcojęzycznej, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie czytać książeczek np. w języku angielskim.

W serwisie YouTube na kanale „Brightly Storytime” możemy znaleźć popularne książki dla dzieci np. „The Very Hungry Caterpillar” Erica Carle.

Możemy również posłuchać książek czytanych przez znanych aktorów na „Storyline Online”

Inne kanały na You Tube prezentujące dziecięcą literaturę w języku angielskim: Random House , Penguin Kids , Puffin Books, Ladybird Books , Scholastic.

Inną formą zapoznawania dzieci z literaturą w języku angielskim sa ‚e-booki’. Na stronie Oxford Owl, po zalogowaniu się można wybrać książeczki dostosowane do wieku.

Oprócz oryginalnej brytyjskiej i amerykańskeij literatury dla dzieci, możemy skorzystać z książeczek opracowanych specjalnie z myślą o dzieciach uczących się języka angielskiego np. Penguin Kids Essentials. Na tej stronie niestety nie znajdziemy darmowych książek (trzeba je kupić), ale możemy za darmo pobrać pliki dźwiękowe mp3 w wersji amerykańskiej i brytyjskiej, oraz karty pracy do konkretnych książeczek.

W kolejnych tygodniach przygotuję artykuły związane z konkretnymi książeczkami. Dzieci będa mogły zapoznać się ze słownictwem potrzebnym do zrozumienia historyjki. A po jej wysłuchaniu (i obejrzeniu) będą mogły wykonać ćwiczenia związane z treścią książki.

Inne artykuły z tej kategorii:

„We’re Going on a Bear Hunt” – słowniczek

„We’re Going on a Bear Hunt” – słowniczek

Słownictwo: grass (trawa), river (rzeka), mud (błoto), forest (las), snowstorm (burza  śnieżna), cave (jaskinia), bear (niedźwiedź). GRASS RIVER MUD FOREST SNOWSTORM CAVE BEAR Audio: ttsmp3.com Isolated Vectors by Vecteezy Forest Christmas Vectors by Vecteezy...

czytaj dalej
Ice Cream – revision game

Ice Cream – revision game

Temat: "Ice Cream - revision game" (Lody - gra powtórzeniowa.) piosenka "Ice Cream Song" ćwiczenie: Ice Cream Quiz wideo: Caitie's Classroom - ice Cream propozycja zabawy: Make your ice cream gra online: Make your ice cream (Instrukcje zamieszczam również w języku...

czytaj dalej
Skip to content