Pszczółki – prace plastyczne

17 marca 2020

Zajęcia plastyczne

Zapraszam do twórczości plastycznej związanej z pierwszymi oznakami nadchodzącej wiosny. Dziś trzy sposoby na prace plastyczne przedstawiające bazie.

1. Bazie – pieczątka

Na kartce kolorowego papieru rysujemy kredkami lub flamastrami patyczki wierzby. Bazie robimy mocząc drugi koniec grubej kredki w białej farbie i odciskając na patyczkach. Można również robić odciski z paluszka. To bardzo szybka praca plastyczna.

2. Bazie z plasteliny

Na kartce papieru malujemy wierzbowe gałązki. Z plasteliny lepimy kulki i naklejamy wzdłuż gałązek. Ta praca jest nieco bardziej pracochłonna, jest również znakomitym ćwiczeniem sprawności manualnej.

3. Bazie z kulek waty

I znowu, na namalowanych wcześniej gałązkach przyklejamy kotki utoczone z waty. To najbardziej realistyczne, plastyczne przedstawienie wiosennych bazi. Poza tym toczenie kulek z waty to doskonała zabawa sensoryczna –

obcowanie z różnymi fakturami pozwala rozwijać harmonijnie wszystkie zmysły dziecka .

Życzę przyjemnej i twórczej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content